fbpx

Sosyal Medya Reklam Metinleri

RM1 Sosyal Medya Kullanıcı Kitlesi

2020 yılında küresel düzeyde 3,6 milyar sosyal medya kullanıcısı bulunmakta olup 2021 yılı içinde 3,78 milyar seviyesine ulaştığı tahmin edilmektedir. 2025 yılında ise bu rakamın 4,41 milyar olması beklenmektedir.

Sosyal medya kullanıcılarının %98,8’i bu platformlara mobil cihazlar üzerinden erişim sağlamaktadır ve bu durum mobil cihazlar üzerinden müşteriyle etkileşimi öne çıkarmaktadır.

Yaygın kullanıcı kitlesi ve kullanıcı sayısındaki artış trendi, sosyal medya platformlarını güçlü bir pazarlama kanalı olarak da öne çıkarmaktadır.

RM2 Firmanızın Sosyal Medyası Etkin Yönetilmeli

Türkiye’de 2021 Ocak ayı itibarıyla aktif sosyal medya kullanıcı sayısının 60 milyon olduğu ve 59,1 milyon (%98,5’i) kullanıcının sosyal medyaya mobil cihazlar üzerinden ulaşmaktadır. Genel olarak internet kullanıcılarına bakıldığında ise kullanıcıların günlük ortalama 2 saat 57 dakika kadar bir süreyi sosyal medyada harcadıkları görülmektedir. Sosyal medyada geçirilen bu sürenin, kullanıcıların internette geçirdikleri sürenin %37’sine karşılık geldiği görülmüştür.

RM3 Kobilerin Dijital Dönüşümüne Katkıda Bulunuyoruz

Türkiyede istihdamın %72’sini, personel maliyetinin %49,2’sini, cironun %49,4’ünü, üretim değerinin %42,7’sini ve faktör maliyetiyle katma değerin %41,3’ünü oluşturan KOBİ’lerin Türkiye ekonomisi üzerinde oldukça büyük bir etkiye sahip olduğu görülmektedir. Bu nedenle küçük ve orta büyüklükteki işletmelerin dijitalleşmesi de e-ticaret pazarı için büyük önem arz etmektedir.Bir cevap yazın

Open chat
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz!
Merhaba
Nasıl Yardımcı Olabiliriz